Když si přečtete tento recept, asi Vás trochu překvapí. Je zde polohrubá mouka a před pečením se natírá vejcem s vodou. Když ho uděláte, budete překvapeni podruhé, tím natřením vejcem, věnečky nevlhnou a jsou navrchu příjemně křupavé.
Do kastrolku dáme vodu, sůl a přidáme máslo a uvedeme skoro k varu. Vsypeme mouku a mícháme. Těsto nám vytvoří kompaktní hmotu a nelepí se na kastrolek.
Vsypeme si do mísy, kde budeme vmíchávat vejce. Těsto si necháme zchladnout a postupně vmícháme vejce. Těsto by nemělo být řídké. Pokud je ,tak máte něco jste udělali chybně. Dáte do cukrářského pytlíku a děláte si na plechu s pečícím papírem tvary jak se Vám líbí.
Potřete vejcem, ve kterém jste si rozšlehali 2 lžíce studené vody. Pečeme v troubě na 220 asi 25 minut. Když otevřete troubu a podíváte se na ně, nic se nestane, nevadí to. Po vyndání si každý propíchněte špejlí a ještě teplé si rozřízněte.
Potom je už jen naplníte krémem.
Dejte si ten který máte rádi.
Dobré je karamelizované Salko a do toho vešlehat máslo - jen si ho nedělejte moc sladký. Nahoru si můžete na tento krém dát ještě šlehačku. / lepší je použít šlehačku v prášku/.
Do části mléka vmícháme žloutky, mouku, cukr, vanilku a pudink. Vlijeme do zbylého mléka a uvaříme pudink.
Pudink necháme zchladnout, vešleháme do něj změklé máslo. Tímto krémem plníme věnečky. Věnečky pocukrujeme a podáváme. Nepolévám věnečky cukrovou polevou, přijde mně to moc sladké.
Příprava věnečků: 20 minut
Pečení: jeden plech 25 minut
Krém a dokončení: 45 minut, zde si musíte připočítat čas na zchladnutí pudinku